Dibbys Giriş Yapamıyorum

Dibbys, Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi’nin kısaltmasıdır. Bu sistem, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sunulan ve genellikle din görevlileri, cami görevlileri ve diğer ilgili kişiler tarafından kullanılan bir platformdur. Dibbys giriş yapamıyorum sorununun çözümü için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Dibbys Giremiyorum Ne Yapmalıyım

Dibbys, Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi’nin (BYYS) bir parçasıdır ve personellerin işlerini yönetmelerine yardımcı olan bir platformdur. Ancak bazen kullanıcılar Dibbys giriş yapmakta sorunlar yaşayabilirler. Bu sorunların çözümü için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. İlk olarak, internet bağlantınızın düzgün çalıştığından emin olun. İnternet bağlantınızın sorunsuz olduğundan emin olmak için farklı bir web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 2. Eğer internet bağlantınızda bir sorun yoksa, Dibbys giriş sayfasına doğru kullanıcı adı ve şifreyle giriş yaptığınızdan emin olun. Kullanıcı adı ve şifrenizin doğru olduğundan emin değilseniz, “Şifremi Unuttum” seçeneğini kullanarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan şifrenizi değiştirebilirsiniz.
  https://dibbys.diyanet.gov.tr/SifreDegistir.aspx
 3. Eğer hala giriş yapamıyorsanız, kullanıcı adınızın veya şifrenizin doğru olup olmadığını kontrol etmek için başka bir cihazda veya tarayıcıda deneyin.

dibbys giriş yapamıyorum

Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi giriş yapamıyorum

İlk olarak, giriş yapamama sorununun nedenleri arasında kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin yanlış girilmesi yer almaktadır. Bu sistemde giriş yapabilmek için doğru kullanıcı adı ve şifre kombinasyonunu girmeniz gerekmektedir. Yanlış yazılmış veya unutulmuş olan bu bilgiler, giriş yapmaya çalışırken sorun yaşamanıza neden olabilir. Kullanıcı adı ve şifrenizi dikkatlice kontrol ederek tekrar denemenizde fayda var.

Bir diğer olası sorun ise sistemdeki teknik bir arızadır. Böyle durumlarda, Diyanet İşleri Başkanlığı‘nın teknik birimleri müdahale ederek sorunu çözebilirler. Sistemdeki genel bir problemden dolayı giriş yapamıyor olabilirsiniz. Bu durumda, sorunu kullanıcı desteği hattı veya yetkililere bildirmeniz gerekmektedir. Hızlı bir şekilde sorunun çözülmesi için destek almanız önemlidir.

 • Eğer giriş yapmaya çalıştığınız bilgisayar veya cihazda internet bağlantı sorunu varsa, bu da giriş yapamama sorununa neden olabilir. İnternet bağlantınızı kontrol ederek, güvenilir bir ağa bağlandığınızdan emin olmalısınız.
 • Herhangi bir tarayıcı uyumsuzluğu, güncel olmayan bir tarayıcı kullanmak da giriş yapamama sorununa yol açabilir. Sisteme giriş yaparken, en güncel tarayıcılardan birini kullanmanız önerilir.
 • Ayrıca, tarayıcı ayarlarınızda gizlilik veya güvenlik nedeniyle engelleyici ayarlar yapmış olabilirsiniz. Bu tarz ayarlar giriş yapmanızı engelleyebilir. Tarayıcınızın ayarlarını kontrol ederek bu tür kısıtlamaları kaldırabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki ipuçlarını takip ederek sorunu çözemezseniz, sistem yetkililerini bilgilendirmeniz gerekir. Sistem yetkilileri, sorunuzu çözmek için size yardımcı olacaktır.

Daha spesifik olarak, şu sorunları yaşıyor olabilirsiniz:

 • E-posta adresinizi veya şifrenizi unuttunuz:
  • Şifremi Unuttum” linkine tıklayın.
  • E-posta adresinizi girin.
  • Gönder” butonuna tıklayın.
  • E-posta adresinize gelen şifre sıfırlama linkine tıklayın.
  • Yeni bir şifre oluşturun.
 • Sistemde bir teknik sorun var:
  • Web sitesini kontrol edin.
  • Sistemde bir teknik sorun varsa, sistem yetkilileri tarafından duyurulacaktır.
  • Sistem yetkilileri tarafından yapılan duyuruları takip edin.

Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi yetkilileri ile iletişime geçin.

Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi (DIBBYS) önemli bir platformdur ve kullanıcıların giriş sorunları yaşaması işlerin aksamaması için önemli bir konudur. Bu makalede, Dibbys giriş yapamıyorum sorununun nedenlerini ve çözüm yollarını inceledik. Sorun yaşadığınızda, yukarıda bahsedilen adımları takip ederek sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Son Güncelleme 14 Mart 2024

Yorum yapın