Hotmail Giriş Sayfası Açılmıyor

Hotmail, Microsoft tarafından üretilen ücretsiz e-posta servisidir. Hotmail, 1997’de kullanıcılara sunulmuştur ve 2004’te Windows Live Hotmail olarak adlandırılarak intriğe konmuştur. Günümüzde kullanıcılara Windows Outlook E-Posta Servisi olarak sunulmaktadır.

Hotmail, e-posta kutuları oluşturmak, e-posta mesajları göndermek ve almak için kullanılabilecek geleneksel bir e-posta servisidir. Hotmail, Microsoft hesabını kullanarak giriş yapılıyorsa ve hesabın üzerinde Outlook.com kullanıcı adı varsa başka bir ara yüzle kullanılabilir. Bir çok web uygulamasında olabileceği gibi Hotmail.com servisinde de bazı sorunlar olabilmektedir. Hotmail giriş sayfası açılmıyor hatası da bu sorunlardan birisidir.

Hotmail Sayfası Açılmıyor

Hotmail giriş sayfası açılmıyor sorununa neden olan birçok farklı sebep olabilir. Önce şu adımları deneyin:

1. İnternet bağlantınızı kontrol edin. Bağlantınız çalışıyorsa, tarayıcınızın Windows güncellemesini kontrol edip güncelleyebilirsiniz. İnternet bağlantınızın çalışmaması durumunda, lütfen internet servis sağlayıcınıza başvurun.

2. Tarayıcınızı sıfırlayın. Tarayıcı geçmişini temizleyin ve tarayıcı ayarlarını varsayılan duruma geri alın.

3. Microsoft Hesapları sitesine giriş yapmak için tarayıcıyı Firefox, Internet Explorer veya Microsoft Edge gibi tarayıcıları kullanmayı deneyin.

4. Microsoft hesabınızın güvenliğini kontrol edin. Şifrenizi ve iletişim bilgilerinizi güncelleyin.

5. Microsoft hesabınız üzerinde bir hesap kilitlenmesi olup olmadığını kontrol edin. Eğer hesabınız kilitliyse, Microsoft’un kiliti açması için online güvenlik işlemlerini tamamlamanız gerekir.

6. Hesabınıza ait bir Windows aboneliğiniz olup olmadığını kontrol edin. Eğer var bile, aboneliğinizi teyit edin.

Eğer sorunu çözemezseniz, Microsoft Destek ekibinden yardım almaktan çekinmeyin.

Hotmail Giriş Sayfası Açılmıyor

Hotmail’e Neden Giremiyorum

Microsoft Hotmail artık Outlook.com olarak adlandırılmaktadır. Yeniler e-posta adreslerinizi Microsoft’un Office 365 portalı aracılığıyla oluşturabilirsiniz. Ancak, eski Hotmail kullanıcı isimlerini ve şifrelerini Outlook.com aracılığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Outlook.com’a Hotmail ile giriş yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Outlook.com anasayfasına gidin.

2. Açılan sayfada, kutunun “Giriş yap” kutusunun altındaki “Oturum aç” seçeneğini seçin.

3. Hotmail e-posta adresinizi ve şifreyi girin.

4. Son olarak “Giriş” butonuna tıklayın.

Microsoft, arka planda Hotmail hesabınızı Outlook.com aracılığıyla yeniden düzenleyerek verilerinizi korur. Şifreniz girildiğinde, hesabınıza gösterilen mesajı çıkarmak için “Devam Et” seçeneğini seçebilirsiniz.

Hotmail'e Neden Giremiyorum

Telefonda Hotmail Açılmıyor

Telefonda Hotmail‘i kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Telefonunuzdaki web tarayıcısını açın ve hotmail.com adresini adres çubuğuna girin.

2. Giriş sayfasından Hotmail hesabınıza giriş yapmak için e-posta adresinizi ve şifrenizi girin.

3. Giriş yaptığınızda, Hotmail’in ana sayfasını göreceksiniz. Burada, gelen kutunuzda ve gönderilen kutunuzda bulunan e-postalara erişebilirsiniz.

4. E-posta iletişimi yapmaya başlamak için en üstte bulunan kırmızı tuşa basın ve “Yeni Mesaj Oluştur” düğmesini tıklayın.

5. Mesaj göndermek için. Eklemek istediğiniz dosyaları seçebilirsiniz ve mesajınıza imza ekleyebilirsiniz.

6. Mümkünse mesajınızı gözden geçirin, aynı zamanda konu kutusuna konu başlığını yazın.

7. Mesajınız doğru ise, alıcı için alanına adresinizi yazın ve “Gönder” seçeneğine tıklayın.

8. E-posta mesajınız, gönderme işlemini tamamladıktan sonra, Hotmail ana sayfasına dönecek.

9. Işini bitirdikten sonra her seferinde, ‘Çıkış’a tıklayarak Hotmail’den çıkın.

Hotmail hesabınızın açılmamasının nedeni, belki de şifrenizin ya da hesabınızın kötüye kullanılmış olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bunun üzerine, e-posta adresinizi yeniden doğrulamak için Hotmail’in destek sitesine giderek, hesabınızın güvenliğini artırmak için bir güvenlik sorusu cevaplandırak destek alabilirsiniz.

Ayrıca hesabınızın girişini engelleyecek bir yasaklama uygulanmış olabilir. Eğer bu durumda iseniz Microsoft hesabınızın sağlamaya uygun olduğu konfirme edilmeden Hotmail üzerinden girişlerin engellenmiş olabilir. Microsoft hesabınız temizlenirse, yasaklama otomatik olarak kaldırılacaktır.

Hotmail hesabı açamıyorum ne yapmalıyım

Öncelikle sorunun ne olduğunu anlamaya çalışmalısınız. Sorunun kaynağına bağlı olarak, çift kimlik doğrulamasını etkinleştirmeyi, güvenlik ayarlarını kontrol etmeyi, güvenlik sorusu cevaplarını kontrol etmeyi veya Microsoft hesabınızın şifresini değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Eğer sorun hala çözülmüyorsa, Microsoft Destek ekibine başvurabilirsiniz.

Son Güncelleme 14 Mart 2024

Yorum yapın