Hotmail Hesabına Giriş

Hotmail, Microsoft tarafından 1996 yılında geliştirilen ve kullanıcıların e-posta hizmeti alabildiği bir web-tabanlı e-posta hizmetidir. Kullanıcılar, bir Hotmail hesabı oluşturarak, kişisel veya iş e-postalarını yönetebilir, gönderebilir ve alabilirler. Hotmail hesabınız, Microsoft hesabınız ile ilişkilidir ve Microsoft tarafından sunulan diğer hizmetleri (örneğin Office 365 veya OneDrive) de kullanabilirsiniz. Hotmail, daha sonra Outlook.com olarak yeniden adlandırıldı. Hotmail hesabına giriş için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Hotmail Hesabına Giriş Nasıl Yapılır

Hotmail hesabına giriş yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1 Tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna “hotmail.com” yazın.

hotmail hesabına giriş

2Oturumu açın” butonuna tıklayın.

3 E-posta adresinizi ve şifrenizi girerek giriş yapın.

hotmail hesabına giriş nasıl yapılır

4 Girdiğiniz bilgiler doğruysa hotmail gelen kutusu sayfasına yönlendirileceksiniz.

Eğer şifrenizi unuttuysanız, “Şifremi unuttum” seçeneğini seçerek şifrenizi sıfırlamak için talimatları izleyebilirsiniz. Ayrıca, e-posta adresinizi de unutursanız, “Kayıtlı e-posta adresimi unuttum” seçeneğini seçerek onu yeniden keşfedebilirsiniz. Ayrıca, Microsoft hesabınız ile giriş yaparken, telefonunuza veya e-posta adresinize bir doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kodu girip, “Doğrula” butonuna tıklayarak, giriş işlemini tamamlayabilirsiniz.

Hotmail mesajları nasıl okunur ?

Hotmail giriş yaptıktan sonra, mesajlarınızı okumak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1 Giriş yaptıktan sonra, gelen kutusu (Inbox) açılacaktır. Bu kutuda, almış olduğunuz tüm e-postalar listelenecektir.

hotmail mesajları nasıl okunur

2 Gelen kutusunda, okumak istediğiniz e-postayı seçin.

3 E-posta içeriği, sağdaki panelde görüntülenecektir.

Eğer e-postalarınızı klasörlere ayırmak isterseniz, sol tarafta yer alan “Klasörler” bölümünden, istediğiniz klasöre tıklayarak e-postalarınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca e-postalarınızı arama özelliği ile filtreleyebilirsiniz. Bu özellik , sağ üst köşede yer alır. arama kutusuna istediğiniz arama terimlerini yazdıktan sonra arama yaparak e-postalarınız arasında arama yapabilirsiniz. Son olarak, e-postalarınızı silmek için e-postayı seçin ve üst menüde yer alan “Sil” butonuna tıklayın. Silinen e-postalar, “Geri Dönüşüm Kutusu” adlı klasörde saklanır ve geri getirilebilir.

Hotmail Oturumu Nasıl Kapatılır

Hotmail oturumunu kapatmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1 Hotmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede yer alan “Kullanıcı adınız” seçeneğine tıklayın.

2 Açılan menüde “Oturumu Kapat” seçeneğine tıklayın.

hotmail oturumu nasıl kap

3 Açılan yeni pencerede “Kapat” butonuna tıklayın.

Bu adımları uyguladıktan sonra, oturumunuz kapatılmış olacaktır. Bir sonraki kez giriş yapmak istediğinizde, e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek tekrar giriş yapmanız gerekecektir. Ayrıca, oturumunuzun kapatılmasının yanı sıra, tarayıcınızda yer alan çerezleri de silerek güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

Son Güncelleme 3 Mayıs 2024

Yorum yapın