Hotmail Sunulduğu Tarih

Hotmail, Microsoft tarafından 1996 yılında geliştirilen bir e-posta hizmetidir. Hotmail, eski adıyla MSN Hotmail olarak da bilinir ve kullanıcılarına web tabanlı bir e-posta hesabı sunar. Bu sayede, kullanıcılar e-posta hesaplarına internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayar veya cihazdan erişebilirler. Hotmail, aynı zamanda kullanıcılarına kalendar, kişiler ve notlar gibi özellikler de sunar. Hotmail, daha sonra Microsoft tarafından Outlook.com adıyla yenilenmiştir.

Hotmail Tarihi

Hotmail, 1996 yılında Sabeer Bhatia ve Jack Smith tarafından geliştirilmiştir. İlk olarak MSN Hotmail olarak adlandırılmıştır ve kullanıcılarına web tabanlı bir e-posta hesabı sunarak diğer e-posta servislerinden farklılaşmıştır. 1997 yılında Microsoft tarafından satın alınan Hotmail, kısa süre sonra dünya çapında popüler hale gelmiş ve hızla büyümüştür. 2011 yılında ise Hotmail, Microsoft tarafından Outlook.com adıyla yenilenmiştir.

hotmail sunulduğu tarih

Hotmail Hesabı Nasıl Açılır

Hotmail hesabı açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Tarayıcınızda Hotmail’in ana sayfasına gidin (https://www.hotmail.com/).
  2. Sayfanın en üstünde bulunan “Yeni Hesap Oluştur” düğmesine tıklayın.
  3. Açılan sayfada, hesap oluşturmak için gerekli olan tüm bilgileri doldurun ve “Oluştur” düğmesine tıklayın. Bu bilgiler arasında kullanıcı adı, şifre, doğum tarihi ve e-posta adresi gibi bilgiler bulunur.
  4. Doldurduğunuz bilgiler doğrultusunda bir hesap oluşturulur ve artık Hotmail hesabınızı kullanarak e-postalarınızı gönderebilir ve alabilirsiniz.

Not: Eğer Hotmail hesabınızı unuttuysanız veya şifrenizi değiştirmek istiyorsanız, Hotmail’in ana sayfasında bulunan “Şifremi Unuttum” veya “Şifre Değiştir” düğmelerini kullanarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

hotmail tarihi

Hotmail Hesabı giriş

Yukarıda verdiğimiz işlemlerle mail hesabınızı açtıktan sonra aşağıdaki adımlardan Hotmail giriş yapabilirsiniz.

  1. Tarayıcınızda Hotmail’in ana sayfasına gidin (https://www.hotmail.com/).
  2. Sayfanın en üstünde bulunan “Giriş Yap” düğmesine tıklayın.
  3. Açılan sayfada, hesabınıza giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.
  4. Girdiğiniz bilgiler doğrultusunda hesabınıza giriş yapılır ve artık Hotmail hesabınızı kullanarak e-postalarınızı gönderebilir ve alabilirsiniz.

Hotmail.com bir Microsoft servisidir ve Microsoft Corporation tarafından sağlanmaktadır. Microsoft, ABD merkezli bir teknoloji şirketidir ve dünyanın en büyük bilgisayar yazılım ve donanım üreticilerinden birisidir. Hotmail, 1990’lı yıllarda kurulmuş olan dünyanın ilk web tabanlı e-posta hizmetidir ve halen milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Son Güncelleme 3 Mayıs 2024

Yorum yapın