Instagram Başka Cihazdan Giriş Bildirimi

Instagram, kullanıcılarına hesaplarına başka bir cihazdan giriş yapıldığında bildirim gönderir. Bu bildirim, kullanıcıların hesaplarının güvenliğini sağlamalarına yardımcı olur. Bildirimde, giriş yapılan cihazın IP adresi, konumu ve giriş saati gibi bilgiler yer alır. Kullanıcılar, bu bilgilere bakarak hesabına izinsiz giriş yapılıp yapılmadığını anlayabilirler. Bu içeriğimizde Instagram başka cihazdan giriş bildirimi nedir ? Bu bildirim neden gelir ? Bildirim nasıl kapatılır ? Sorularının cevabına yer vereceğiz.

Instagram Başka Cihazdan Giriş Bildirimi Nasıl Kapatılır?

Aşağıdaki adımları takip ederek bildirimleri kapatabilirsiniz.

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Profilinize dokunun.
 3. Menü simgesine dokunun.
 4. Güvenlik > Giriş etkinliği‘ne dokunun.
 5. Cihazları yönet‘e dokunun.
 6. **Cihazın yanındaki ** yanındaki X simgesine dokunun.

Bu işlemi, bildirim almak istemediğiniz tüm cihazlar için tekrarlayın.

 • Instagrama başka cihazdan giriş bildirimini kapatmak, hesabınızın güvenliğini azaltabilir.
 • Bildirimi kapatmak istiyorsanız, hesabınızın şifresini düzenli olarak değiştirdiğinizden emin olun.
 • Ayrıca, iki faktörlü kimlik doğrulamayı da etkinleştirebilirsiniz. Bu, hesabınıza giriş yapmak için bir kod girmenizi gerektirir. Bu sayede, hesabınız için izinsiz giriş yapılması daha zor olacaktır.

instagram bildirim

Instagram Başka Cihazdan Giriş Yapınca Bildirim Gider mi

Evet, Instagram başka cihazdan giriş yapıldığında bildirim gönderir. Bu bildirim, kullanıcıların hesaplarının güvenliğini sağlamalarına yardımcı olur. Bildirimde, giriş yapılan cihazın IP adresi, konumu ve giriş saati gibi bilgiler yer alır. Kullanıcılar, bu bilgilere bakarak hesabına izinsiz giriş yapılıp yapılmadığını anlayabilirler.

Bildirimi almak için, Instagram hesabınızın ayarlar kısmına girip ” Instagram Giriş etkinliği” sayfasını açmanız gerekir. Bu sayfadan, hesabınıza giriş yapan tüm cihazları görebilirsiniz. Bildirim almak istemediğiniz cihazların yanındaki “X” simgesine dokunarak bildirimi kapatabilirsiniz.

Bildirimi kapatmak, hesabınızın güvenliğini azaltabilir. Bildirimi kapatmak istiyorsanız, hesabınızın şifresini düzenli olarak değiştirmenizi ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi öneririz. İki faktörlü kimlik doğrulama, hesabınıza giriş yapmak için bir kod girmenizi gerektirir. Bu sayede, hesabınız için izinsiz giriş yapılması daha zor olacaktır.

İşte Instagram’da başka bir cihazdan giriş bildirimini nasıl kapatacağınıza dair adımlar:

 1. Instagram uygulamasını açın.
 2. Profilinize dokunun.
 3. Menü simgesine dokunun.
 4. Güvenlik“e dokunun.
 5. Giriş etkinliği“ne dokunun.
 6. Cihazları yönet“e dokunun.
 7. Bildirim almak istemediğiniz cihazın yanındaki “X” simgesine dokunun.

Tamam“a dokunun.

Instagram başka cihazdan giriş bildirimi almak, hesap güvenliğinizi sağlamak için önemli bir uyarıdır. Bu ipuçları ve önlemlerle, hesabınızı koruyabilirsiniz. Hesabınızı artık kullanmak istemiyor veya bir ara vermek istiyorsanız Instagram hesap dondurma sayfasını kullanabilirsiniz.

https://giristr.com/pmaktif-giris/

Son Güncelleme 14 Mart 2024

Yorum yapın