Noterler Birliği Smmm Girişi

ANoterler Birliği, Türkiye’deki tüm noterlerin mesleki faaliyetlerini temsil eden ve denetleyen bir kuruluştur. SMMM ise “Serbest Muhasebeci Mali Müşavir” anlamına gelen bir unvandır. Bu unvanı almak için, muhasebe ve mali müşavirlik alanında gerekli eğitim ve deneyime sahip olmak gerekir. Noterler Birliği Smmm girişi, muhasebecilerin defter ve belgelerinin onaylanması için gerekli olan bir işlemdir. Bu işlem, Noterler Birliği’nin internet sitesi üzerinden yapılır. Aşağıdaki bağlantıdan giriş sayfasına ulaşabilirsiniz.

Türkiye Noterler Birliği Smmm

Aşağıdaki butona tıklayarak, VKN – T.C. Kimlik Numaranız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.


Noterler Birliği SMMM Girişi İçin Tıklayın
türkiye noterler birliği defter

Noterler Birliği Smmm girişi yapmak için, öncelikle Portal sistemine üye olmak gerekir. Üyelik için, TNB Portal web sitesine girip, “Üye Ol” sekmesini tıklamak gerekir. Bu sekmede, gerekli bilgilerin girilmesi ve üyelik ücretinin ödenmesi ile üyelik işlemi tamamlanır.

Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra, SMMM’ler, Noterler Birliği’nin internet sitesine giriş yapabilirler. Giriş yapmak için, TNB Portal web sitesine girip, “Üye Girişi” sekmesini tıklamak gerekir. Bu sekmede, üyelik sırasında oluşturulan kullanıcı adı ve şifre girilerek giriş yapılır.

Türkiye Noterler Birliği, SMMM’ler ile ilgili çeşitli konularda çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalardan bazıları şunlardır:

 • SMMM’lerin mesleki eğitimlerinin ve yeterliliklerinin geliştirilmesi
 • SMMM’lerin mesleki faaliyetlerinin denetlenmesi
 • SMMM’lerin mesleki faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik projeler

Türkiye Noterler Birliği, SMMM’lerin mesleki faaliyetlerinin güvenilir ve etkin bir şekilde yürütülmesi için önemli bir rol oynamaktadır.

Noterler Birliği SMMM Bilgi Girişi

Bilgi girişi, SMMM’lerin defter ve belgelerinin onaylanması için gerekli olan bir işlemdir. Bu işlem, SMMM’lerin defter ve belgelerinin bilgilerinin Noterler Birliği’nin sistemine kaydedilmesidir.

Noterler Birliği SMMM bilgi girişi yapmak için, SMMM’ler, Noterler Birliği’nin internet sitesine giriş yaptıktan sonra, “Defter Bilgi Girişi” sekmesini tıklamalıdırlar. Bu sekmede, defter ve belgelerinin bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.

Defter ve belge bilgilerinin girilmesi sırasında, aşağıdaki bilgiler dikkate alınmalıdır:

 • Defter ve belgenin adı
 • Defter ve belgenin tarihi
 • Defter ve belgenin sayfa sayısı
 • Defter ve belgenin içeriği

Defter ve belge bilgilerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, defter ve belge onay işlemi tamamlanamaz.

Noterler Birliği SMMM Defter Girişi

Defter girişi, SMMM’lerin defterlerinin onaylanması için gerekli olan bir işlemdir. Bu işlem, SMMM’lerin defterlerinin elektronik ortamda Noterler Birliği’ne gönderilmesidir.

Noterler Birliği defter girişi yapmak için, SMMM’ler, Noterler Birliği’nin internet sitesine giriş yaptıktan sonra, “Defter Girişi” sekmesini tıklamalıdırlar. Bu sekmede, defterlerin elektronik ortamda gönderilmesi gerekmektedir.

Defterlerin elektronik ortamda gönderilmesi için, aşağıdaki adımları takip etmek gerekir:

 1. Defter Girişi” sekmesine tıklayın.
 2. Defter Dosyası Seç” butonuna tıklayın.
 3. Defterin elektronik ortamda hazırlanmış dosyasını seçin.
 4. Gönder” butonuna tıklayın.

Sorun yaşamamak için aşağıdaki bilgiler dikkate alınmalıdır:

 • Defterlerin, Noterler Birliği’nin belirlediği formatta hazırlanmış olması gerekmektedir.
 • Defterlerin, elektronik ortamda okunaklı bir şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

Defterlerin elektronik ortamda eksiksiz ve doğru bir şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde, defter onay işlemi tamamlanamaz.

Son Güncelleme 15 Nisan 2024

“Noterler Birliği Smmm Girişi” üzerine bir yorum

 1. DEGERLİ NOTERLER BİRLİGİ BAŞKANIMIZ BİZİM 43 KİŞİ HASSELİ İÇİNDE GECE KONDU BİÇİMİNDE EVLER VARİDİ EVLERİMİZ YIKTİRK DOSYAMIZI KENTSEL DÖNŞÜM MÜDÜRLÜGÜNE DOSYA HAZIRLARKEN VE NOTERDEN İNŞAAT YAPTIRMAK İÇİN SÖZLEŞME YAPRIRKEN ÇOK ÇOK BÜYÜK SORUNLARLA KARŞILAŞTIR 15 GÜN SONRA OLUR 20 GÜN SONRA OLUR VE İNŞAAT SÖZLEŞMELERİ YAPILIRKEN MUTAHİTLEREL BİR TAKİM İLİŞKİLER OLUYORMUŞ EFENDİM BİZLER EVLERİMİZ YIKTIK MUTAHİTBUN LAR KALABALIK ANLAŞAMAZLAR BİRBİRLERİNE DÜŞERLER BEN NİZALİ ŞUURLU SATIŞA GÖTÜRÜR ARSAYI BUNLARIM ELİNALITIM HESABI YAPIYOR NOTERLER GİDİN 15 VEYE 20 SONRA GELİN SÖZLERİ İLE KARŞILAŞIYORUZ EFENDİM VE BİRDE KÖTÜ NİYETLİ HİSSADARLAR VAR DELERİMİZ BİZLERE ADA BAZINDA TAPU VERİNCE HİSSADARLARI KOTU NİYETLİ MUTAHİTLERİN VE KÖTÜ NİYETTLİ HİSSADARLARIN AİLİNE DÜŞÜRÜYOR BU SORUNLAR VARKEN BİRDE NOTERLERDEN SORUNLAR VE PİROPLEMLER YAŞIYORYZ EFENDİM NE OLURSUNUZ BU NETERLERİ NİR UYARIN BU BAŞKATİPLERE BİRAZCIK SAHİP ÇIKSINLAR VATANDAŞLARA MİLLETİME ZE ZULUM ETNESİNLER EFENDİM NOTERLERDEKİ BU DURUMU BİR DENETLEYİNİZ EFENDİM TELEFON NUMARAM 054*******

  Yanıtla

Yorum yapın