Outlook Ne Demek

Outlook, e posta alışverişi yapmanızı sağlayan ücretsiz bir mail servisidir. Masaüstü bilgisayarınızda, telefonunuzda ve web tarayıcı üzerinden mail hesabınıza ulaşmanıza olanak sağlar. Bunun yanında kişi listesi, takvim, görev yönetimi gibi uygulamaları da bulunmaktadır.

Bağımsız olarak Microsoft Outlook uygulamasını masaüstü bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Microsoft işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanıyorsanız Outlook uygulaması otomatik olarak bilgisayarınıza yüklenecektir. Ücretli olan Office sürümünü satın alırsanız, Outlook uygulamasının yanında Powerpoint, Excel gibi uygulamaları da kullanabilirsiniz. Sadece mail hizmeti için kullanmak isterseniz Outlook.com üzerinden ücretsiz bir hesap açabilirsiniz. Outlook ne demek sorusunun cevabını kısaca verdik.

Outlook Ne İşe Yarar

Outlook, karşılıklı mail göndermenize, almanıza yarayan bir e posta uygulamasıdır. Ücretsiz bir mail hesabı açabilir. Bu hesapla takvim, randevu, kişi listesi gibi bir çok özelliği ücretsiz kullanma olanağınız bulunmaktadır. Ücretsiz bir hesap oluşturup Outlook giriş işlemini yaptığınız zaman aşağıdaki resimde gördüğünüz gelen kutusu açılacaktır.

outlok ne demek

Outlook Özellikleri Nelerdir

Ücretsiz e posta hizmetinin yanında ; Randevu ayarlama, takvim oluşturma, toplantı planlama gibi özellikleri bulunmaktadır. En çok kullanılan özellikleri sizler için sıraladık.

  • Takvim
  • E Posta Zamanlayıcı
  • Toplantı Oluşturma
  • E Postaya Dosya veya Resim Ekleme
  • Kullanıcı Etiketleme
  • Spam Koruması
  • Klavye Kısayolları

Outlook Geçmişi

Outlook 1997 yılında kullanıma sunulmuştur. O yıldan beri Microsoft tarafından sürekli geliştirilerek güncellenmiştir. Windows Live, Msn, Hotmail gibi servisleri de bünyesine katan Outlook en çok kullanılan mail servislerinden birisidir. Günümüz de hem mobil uygulama, hem masaüstü uygulama hem de web tarayıcı üzerinden hizmet veremeye devam etmektedir.

Son Güncelleme 3 Mayıs 2024

Yorum yapın