Outlook QR Kodu Nerede

Outlook mail uygulaması milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Her geçen gün kullanıcılar için yeni bir güncelleme getirmektedir. En son çıkan güncellenmelerden birisi de QR Kod ile oturum açmaktır. Masaüstü bilgisayarınızdan girdiğiniz Outlook Web adresinden okuttuğunuz QR kod ile telefonunuzda anında oturum açabilirsiniz. Aşağıdaki yazıdan Outlook Qr kod nerede ? Adım adım karekod ile Outlook giriş işlemini öğrenebilirsiniz.

Outlook QR Kod ile Giriş

Cep telefonunuzdan karekod ile giriş yapmak için öncelikle masaüstü tarayıcıdan Outlook giriş işlemini yapmanız gerekmektedir. Mail hesabınıza giriş yapın ve gelen kutusuna gidin. Aşağıdaki adımları takip ederek Outlook qr kodu ile telefon kurulumu işlemini yapabilirsiniz.

1 Outlook web mail gelen kutusunun sağ üst köşesinde bulunan dişli çark simgesine tıklayın.
2 Sayfanın en altında bulunan Outlook tüm ayarları görüntüle bağlantısına tıklayın.

Outlook tüm ayarları görüntüle

Ayarlar sayfası açılacaktır. Sol menüden sırasıyla önce Genel daha sonra Mobil cihazlar sekmesine tıklayın.

outlook qr kodu ile mobil kullanım

Mobil cihazlar sayfası açılacaktır. Sayfanın en altında bulunan Telefonunuzda Outlook’ta daha hızlı oturum açın bağlantısına tıklayın.

outlook qr kod nerede

5 Qr kod ile Outlook giriş sayfası karşınıza gelecektir.

Qr kod ile Outlook giriş

6 Şimdi cep telefonunuzdan Outlook uygulamasını açın.

7 Bilgisayarınızdaki QR kodunu kullanarak oturum açın bağlantısına tıklayın.

qr kod ile oturum açma

8 Karekod okutma işlemini yapın. Mobil uygulamanızda Outlook oturum açma işlemini tamamlamış oldunuz. Şimdi gelen kutusuna gidip e postalarınızı kontrol edebilirsiniz.

Outlook Qr Kodu Okumuyor

Yukarıda anlattığımız adımları yaparsanız herhangi bir sorun yaşamadan mail hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Outlook forumlarında bazı kullanıcılar QR kod okumuyor, başka bir adrese yönlendiriyor sorunu yaşamış. Bunun nedeni ise Outlook web mail üzerinden çıkan karekodu, cep telefonunun kamerasına okutmaya çalışmaktan kaynaklanmaktadır. Yukarıda anlattığımız 7. adımda ki yere QR kodu okutursanız sorun kalmayacaktır.

Son Güncelleme 14 Mart 2024

Yorum yapın