Hotmail Otomatik Oturum Açma İptali

Gizlilik ve güvenliğin ön planda olduğu bir dünyada, online varlığınızın kontrolünü elinizde tutmak önemlidir. Hotmail’in otomatik oturum açma özelliğini devre dışı bırakmak, hesabınıza sadece istediğinizde erişildiğinden emin olmanın ek bir güvence sağlar. Hotmail otomatik oturum açma iptali, hesabınızı daha güvenli hale getirmek için yapmanız gereken önemli bir işlemdir.

Hotmail Otomatik Giriş İptali Nasıl Yapılır

Hotmail otomatik oturum açma, bir Hotmail hesabında oturum açtıktan sonra, bilgisayarınızı kapatsanız veya tarayıcı pencerelerinizi kapatsanız bile, bir sonraki oturum açtığınızda otomatik olarak oturum açmanızı sağlayan bir özelliktir. Bu özellik, özellikle birden fazla cihazda aynı Hotmail hesabını kullanıyorsanız kullanışlıdır. Otomatik oturum açma açıkken, hesabınıza erişmek isteyen bir saldırgan, bilgisayarınızın fiziksel güvenliğini ihlal etmeden veya şifrenizi tahmin etmeye çalışmadan hesabınıza erişebilir.

Adım Adım: Hotmail Otomatik Oturum Açma İptali

1. Hotmail Hesabınıza Giriş Yapın Hotmail hesabınıza giriş yaparak başlayın. Bu işlem için güvenli bir bağlantı kullandığınızdan emin olun.

2. Güvenlik Ayarlarına Gitme Hesap panonuzda “Güvenlik” ayarlarını bulun. İşte özelleştirme sihrinin gerçekleştiği yer burası. Hotmail hesap etkinliği sayfasına gitmeniz gerekiyor.

3. Cihazlar Kısmına Git Sağ üst köşeden cihazlar kısmına tıklayın. Burada otomatik oturum açtığınız cihazları göreceksiniz. Otomatik oturum açma iptali yapacağınız cihazı seçin ve cihazı kaldır öğresine tıklayın.

Hotmail Otomatik Oturum Açma İptali

4. Cihazı Kaldırın Bu cihazı kaldırmaya hazırım bağlantısına tıklayın ve kaldır simgesini seçin.

Diğer bir yöntem ise Hotmail oturum aç sayfasında oturumu açık tut sekmesindeki tıkı kaldırmaktır. Bunun için sağ üst köşeden profilim bağlantısına tıklayın ve buradan oturumu kapat bağlantısına tıklayın. Hayır sekmesini seçerseniz oturum otomaik açılmayacaktır.

oturumu açık tut kaldırma hotmail

Hotmail otomatik oturum açma, kullanıcıların her seferinde kullanıcı adı ve şifrelerini girmelerine gerek kalmadan otomatik olarak hesaplarına giriş yapmalarını sağlayan bir özelliktir. Ancak, bu durum bazen güvenlik endişelerine veya kişisel tercihlere uymayabilir. Yukarıdaki adımları izleyerek otomatik oturum açma işlemini ipral edebilirsiniz.

Son Güncelleme 1 Ocak 2024

Yorum yapın